Buty z Lidla – Crivit Sport pierwsze wrażenia

To ostatni dzień, w którym można kupić buty biegowe Crivit Sport za 65zł. Z tego co słyszałem od moich biegających i niebiegających znajomych – bardzo ciężko je dostać w sklepach Lidla w większych miastach. Ja w swoich butach przebiegłem 2 treningi. To niedużo, ale chciałbym się podzielić moimi spostrzeżeniami.

Wygląd

Trzymając je w ręku trudno nie ulec wrażeniu, że projektanci byli zainspirowani budową Asicsów. Zarówno elemety stabilizujące jak i pseudożelowe poduszki są niemal żywcem z nich wyjęte. Wszystko jest dość dobrze spasowane, nie widać śladów klejenia, nie wystają żadne nitki. Sam but jest dość gruby, co sugeruje dobrą amortyzację. Jest bardzo sztywny, jedynie przednią część daje się nieco ugiąć. Sama cholewka w przedniej części wygląda na przewiewną, z tyłu zaś wyściełaną gąbką. Z zewnątrz posiadają one elementy odblaskowe 3M. Same buty są dostępne w trzech kolorach dla mężczyzn i 3 dla kobiet.

źródło: fanpage Lidl

Pierwsze wrażenia

Cholewka bardzo dobrze opina stopę, jest wygodnie, nic nie obciera. Jej przewiewności jest umiarkowana, ale wystarczająca na letnie nieupalne dni. Gorzej jest z podeszwą. Ważąc 80kg miałem wrażenie, że biegam w dość twardych butach półstartowych. Myślę, że osoby cięższe ode mnie a biegające po asfalcie będą miały problem z ich twardością. Ich twardość nie jest jednak najgorszą ich cechą.

Jestem lekkim nadpronatorem więc miałem okazję biegać w butach z podparciem. Część z zastosowanych systemów była mniej inna bardziej odczuwalna. Jednak nawet najtwardsze z nich nie były tak niewygodne jak stabilizator Carbonlite. Nie wiem czy to zasługa dość umiarkowanie amortyzującej podeszwy czy też twardości tego elementu. W trakcie biegu przetaczając stopę przez środek wyrażnie wyczuwam ten element. Przez to zmieniam ustawienie stopy i inaczej ją przetaczam – co może docelowo doprowadzić mnie do kontuzji.

Dam im jeszcze dwie szanse na wolnych treningach. O ile się nie ułożą – zrezygnuję z ich użytkowania.

Podsumowanie

Czy warto je kupić? To niezły but za tak niską cenę. Jest kilka warunków jakie należałoby spełnić, żeby był to dobry zakup.

  • należy je przymierzyć by sprawdzić czy usztywnienie w środkowej części podeszwy nam nie przeszkadza  (podejrzewam, że takie problemy mają nadpronatorzy)
  • ważyć nie więcej niż 80kg
  • biegać w nich raczej po miękkich nawierzchniach

 


Komentarze facebook:

comments

to “Buty z Lidla – Crivit Sport pierwsze wrażenia”

Skomentuj

Poinformuj mnie o nowych komentarzach na e-mail. Możesz także SUBSKRYBOWAĆ ten wpis bez komentowania.