Test odzieży koszulki adidas Response DS S/S TEE oraz bluzy adidas Response XX Icon Hooded

Dzięki firmie adidas miałem okazję przetestować komplet odzieży.  Koszulkę adidas Response DS S/S

oraz bluzy adidas Response XX Icon Hooded.

Komplet ten przeznaczony jest raczej na okres wiosenny i jesienny. Tym razem lekka zima jaką mamy za oknem pozwoliła testować je we właściwym zakresie temperatur.

Specyfikacja

Koszulka adidas Response DS S/S TEE V10802

Koszulka uszyta jest z dwóch rodzajów zielono-niebieskiego "oddychającego" i odprowadzającego pot materiału Climcool.

Przód i tył koszulki ze standardowej jego odmiany, zaś pasek ciągnący się od barków poprzez tył rękawa pachy i boki koszulki z dziurkowanej, bardziej przewiewnej.

Krój koszulki (określany jako Formotion) według deklaracji producenta został tak zaprojektowany, żeby  zapewnić jego zgodność z ruchami ciała jakie występują podczas biegania.

Całość koszulki zdobią trzy zółte paski  na ramionach rękawów oraz odblaskowe logo na lewej piersi.

Cena: 99zł

Bluza adidas Response XX Icon Hooded O04558

Bluza została stworzona z okazji 20 rocznicy serii Response.

Materiałem zastosowanym w bluzie jest Climawarm. W dotyku przypomina cienki polar. Tkanina nie jest jednolita, ale wykonana we wzorze "karo" posiadająca otwory ułatwiające wentylacje.

Wg deklaracji producenta ma zapewniać poczucie suchości i komfortu (cieplnego) podczas aktywności przy zimnej pogodzie.

Bluza posiada kaptur

oraz niezapinana kieszeń umieszczoną wzdłuż brzucha.

Krój Formotion ma zapewniać zgodność z ruchami ciała. Jedynymi elementami odblaskowymi są napis formotion umieszczony z przodu na wysokości kieszeni

oraz logo producenta na lewej piersi.

Cena: 129zł

Test

Dystans testu

140km

Czas testu

29.11.2011 – 08.01.2012

Temperatury

-2 do 10 stopni Celsjusza

Wrażenia z testu

Należę do osób, które lubią bardziej chłód niż upał. Mimo tego nie miałem odwagi założyć koszulki jako pojedynczą warstwę.

Otrzymane od producenta ubrania testowałem w 3 zestawach (łączyłem z innymi ubraniami):

Zestaw 1 (pierwsza warstwa: koszulka adidas, druga warstwa: bluza adidas)

Treningi w takiej konfiguracji wykonywane były głównie za dni gdy temperatura była niewiele poniżej 10 stopni Celsjusza. Wtedy w stroju czułem się bardzo komfortowo cieplne. Strój sprawnie odprowadzał pot nie krępował ruchów.  W trakcie jedynego biegu przy około 2 stopniach Celsjusza podczas wietrznej pogody było mi zimno – szczególnie w w ramiona i ręce nie będące osłonięte koszulką. Wiatr bardzo łatwo dostawał się pod bluzę i wychładzał ciało.

Rekomendowany zakres temperatur dla zestawu: od 10 do 3 stopni pod warunkiem braku wiatru.

Zestaw 2 ( pierwsza warstwa: bielizna długim rękawem druga warstwa:bluza adidas)

W trakcie jednego z wietrznych treningów starałem się sprawdzić czy wiatr będzie równie dokuczliwy gdy pod spodem znajdzie się bielizna biegowa z długim rękawem. Uczucie przewiewania było podobne do poprzedniego zestawu jednak mniej dokuczliwe.

Zdecydowanie najlepszy zestaw do biegania w temperaturze od 0 do 10 stopni. Raczej przy niewielkim wietrze.

Zestaw 2,5 (pierwsza warstwa: bielizna długim rękawem, druga warstwa: koszulka adidas,  trzecia warstwa: bluza adidas)

Gdy podczas sesji zdjęciowej miałem przygotować zestaw na temperaturę -2 stopnie zdecydowałem się na kombinację zestawu pierwszego i drugiego. Było naprawdę komfortowo a las zapewniał ochronę przed wiatrem.

Zestaw pośredni od – 5 do +5 stopni. Nieco bardziej wiatroodporny od drugiego, mniej od trzeciego.

Zestaw 3 (pierwsza warstwa: koszulka adidas, druga warstwa bluza adidas, trzecia warstwa cienka wiatrówka)

W trakcie wietrznych dni a była ich większość zakładałem na testowane ubrania cienką wiatrówkę. Mimo, że była bardzo lekka zupełnie zmieniała charakterystykę stroju. Było w nim naprawdę bardzo ciepło nawet przy najniższej temperaturze -2 stopni. Myślę, że taka trzywarstwowa kompozycja dałaby radę nawet przy -10 stopniach zimna. Skutkiem ubocznym takiej konfiguracji była wzmożona potliwość. Zarówno koszulka jak i bluza mocno nasiąkały potem. Nie odczuwałem odprowadzania potu na zewnątrz. Nie umiem odpowiedzieć czy do tego stanu nie przyczyniła się wiatrówka.

Zestaw na najcięższe warunki od nawet -10 stopni do 0.

Koszulka

Niestety jak już pisałem nie miałem okazji testować jej jako pojedynczą warstwę. Jako pierwsza warstwa stroju spisywała się poprawnie: odprowadzając pot i nie powodując obtarć. Wpływu bardziej dziurkowanych paneli na "oddychalność" nie odczułem. Cena koszulki jest dość wysoka – 99zł. Niestety ocena czy warto za nią zapłacić takie pieniądze jest w obecnych warunkach bardzo trudna.

Bluza

O niej mogę napisać znacznie więcej. To świetny strój jako zewnętrzna warstwa lub jako druga warstwa ubrania na mrozy. Bluza zapewnia dobrą izolację cieplną oraz sprawnie odprowadza pot jako zewnętrzna warstwa.

Nieco gorzej spisuje się jako druga warstwa w dodatnich temperaturach nasiąkając potem. Sądzę, że podczas większych mrozów ta cecha nie będzie dokuczliwa. Nie jestem fanem biegania w kapturze, ale z testerskiego obowiązku sprawdziłem jak się w nim biega. Tu pozytywne zaskoczenie – mimo braku regulacji ani razu nie spadł mi z głowy. Dodatkowo dość wysoki kołnierz zapewniał ochronę szyi.

Dodatkowo na plus można zaliczyć niewygórowaną cenę jak za ciepłą, "oddychającą" bluzę.

Ubranie ma też kilka minusów – odblaski występują w symbolicznej ilości, szczególnie na plecach. Sam wyrazisty kolor może nie wystarczyć i mieć negatywny wpływ na widoczność w trakcie wieczornych treningów. Bluza słabo izoluje od wiatru. Spocone ciało jest dość łatwo przewiewane. Ostatnim jak dla mnie minusem jest kieszonka nie zapinana na zamek. Nie zdecydowałem się na umieszczenie w niej kluczy z obawy przed ich zgubieniem. 

Podsumowanie

Testowany zestaw mogę polecić z czystym sumieniem na wiosenne / jesienne bieganie w temperaturach od około 3 do 10 stopni przy bezwietrznej pogodzie. Wypisanie plusów i minusów ograniczę jednak do bluzy gdyż testowałem ją we właściwej temperaturze i różnej konfiguracji.

Na plus:

  • zapewnia dobrą izolację cieplną
  • wysoki kołnierz chroniący szyję
  • stabilny, niezsuwający się kaptur
  • korzystna cena (129zł)

Na minus:

  • słaba izolacja od wiatru
  • niewielka liczba odblasków
  • niezapinana kieszeń

Galeria

'W większości korzystałem ze zdjęć producenta, gdyż lepiej oddają one kolor testowanych ubrań.

P.S. Ostatnio widziałem bluzę (kolor czarny) w sklepie adidasa w Wola Parku za 89zł!


Komentarze facebook:

comments

Skomentuj

Poinformuj mnie o nowych komentarzach na e-mail. Możesz także SUBSKRYBOWAĆ ten wpis bez komentowania.