Idealne spodenki biegowe – Nike Lightweight Woven Two-in-One Short (372231)

Miałem napisać o nich dawno, ale jakoś mi spowszedniały. Tak przyzwyczaiłem się do komfortu jaki mi dają, że traktuję to jako coś normalnego. Nie wyobrażam sobie biegania w innym typie spodenek. A ostateczny dowód na to, że je polecam – kupiłem sobie właśnie drugą parę!

Sklepy za wszelką cenę próbują walczyć o nasze portfele. Okazję gonią okazję, przeceny na każdym kroku. Wszystko po to, żeby jeszcze przed wakacjami zachęcić nas do wydania pieniędzy. Mi pozostał do wykorzystania bon ze sklepu Intersport za zapisanie do programu lojalnościowego ważny do 26 czerwca. W tamtym tygodniu próbowałem coś wybrać, nawet na siłę i niczego nie znalazłem. Nawet skarpet :( Wczoraj poszedłem z mocnym postanowieniem kupienia sobie czegoś nowego. Właściwie wszystko co mi jest potrzebne mam, aż moim oczom ukazały się znane mi spodenki.

Czym powinny się charakteryzować idealne spodenki? Moim zdaniem przede wszystkim być wygodne i nie powodować bolesnych obtarć. Po drugie mieć zasuwaną kieszonkę. Po trzecie fajnie wyglądać.

Dlaczego spodenki Lightweight Woven Two-in-One Short oznaczone numerem 372231-010 są takie warte polecenia?

Największą ich zaletą jest posiadanie wewnętrznych, dość obcisłych bokserek. Eliminuje to konieczność zakupu sportowej bielizny. Zastosowana oddychająca tkanina  Dri-Fit jest miękka i właściwie nie powoduje obtarć (zdarzyło mi się wyłącznie w trakcie biegania w deszczu). W przeciwieństwie do majtek bokserki ograniczają możliwość powstania uszkodzeń skóry w okolicach pachwiny. Zanim na poważnie zabrałem się za bieganie używałem spodenek z wewnętrznymi majtkami i miałem okazję dość boleśnie przekonać się, że nie jest to dobry pomysł. Wewnątrz bokserek umieszczona jest dodatkowa, mała kieszonka na kluczyk.

Druga warstwa spodenek wykonana jest z twardszej, bardziej "ortalionowej" odmiany Dri-Fit. Posiada z tyłu zasuwaną kieszonkę, gdzie można umieścić na przykład odtwarzacz mp3. Nie polecam jednak wkładanie tam przedmiotów o nieregularnych kształtach, gdyż uszkadzają bokserki. (Swego czasu włożyłem tam klucze do samochodu wraz z przymocowanymi pilotami i lekko przetarłem wewnętrzną warstwę). Dodatkowo Nike umieściło po bokach paski odblaskowe.

Wygląd możecie ocenić sami.

Druga para na pewno mi się przyda, chociażby na czas gdy po treningu nie zdążą wyschnąć stare spodenki. Aha  – po zniżce zamiast 149.99 zł miałem zapłacić 129.99zł a po realizacji bonu wyszło 103 zł :)


Komentarze facebook:

comments

to “Idealne spodenki biegowe – Nike Lightweight Woven Two-in-One Short (372231)”

 • run Says:

  Widzę, że biegamy w tych samych spodenkach :D

 • BoberPL Says:

  Sam muszę upolować jakieś spodenki, bo w obecnych nie mam zapinanych kieszeni, a dokumentów w samochodzie zostawiać po prostu nie chcę i nie lubię. Teraz przynajmniej jestem ukierunkowany, które mogą być dobre. No chyba, że schytrzę i kupię tańsze ;-)

 • michal Says:

  @Run
  I jak wrażenia? Pozytywne jak u mnie?
  @BoberPL
  Jeśli chodzi o same dokumenty dowód + prawko to wejdzie. Jeśli masz na myśli cały portfel to już raczej nie…

 • michal Says:

  @Run
  I jak wrażenia? Pozytywne jak u mnie?
  @BoberPL
  Zasuwana kieszonka nie jest duża. Dowód + prawko wejdzie, ale portfel już raczej nie…

 • Maciej Says:

  Ja też w nich biegam i muszę przyznać, że nie wiem z jakiego powodu ale są najlepsze ze wszystkich moich spodenek.

Skomentuj

Poinformuj mnie o nowych komentarzach na e-mail. Możesz także SUBSKRYBOWAĆ ten wpis bez komentowania.