XXVII Bieg Chomiczówki – odbiór pakietu

Szczerze mówiąc nie znam Bielan ani Chomiczówki gdzie będzie przeprowadzony bieg. Miałbym pewne problemy z trafieniem na miejsce bez mapy. Od czego jest jednak nawigacja? Doprowadziła mnie do wąskiej uliczki Pabla Nerudy. Adres się zgadzał, ale znalezienie miejsca odbioru pakietu to zupełnie inna sprawa. Gdzie tu wejść. Na górze małymi literkami napisano biuro. Po śliskich schodkach wszedłem na górę, mijając obsługa biegu z papieroskiem w ustach. Numer swój znałem, ale zerknąłem na chwilę na listę wywieszoną w korytarzu. Na pierwszy rzut oka – nie zauważyłem znanych osobistości. Szybko i sprawnie odebrałem swój pakiet.

W jego skład wchodził:

  • numer z agrafkami
  • koperta z chipem do pomiaru czasu
  • opakowanie izotonika firmy Herbalife

W jedynym moim masowym biegu chipy były przyczepione do koszulki. Stąd poprosiłem obsługę o wyjaśnienie jak należy je przymocować. Uzyskałem informację, że należy przez nie przewlec 2 sznurówki na wysokości 2-4 dziurki od buta. Poszukiwałem informacji w internecie odnośnie montażu, ale nie było ich wcale.

Jedyną udało się znaleźć na stronie producenta

ChampionChip montaż

Zgodnie z zaleceniami producenta – najlepiej montować go jak najwyżej buta, tak aby był jak najbliżej podłoża. W przypadku chipów oferowanych przez organizatora zaleca się górną część buta. Nie należy przywiązywania go do końcówki sznurówki, gdyż w wypadku jej rozwiązania łatwo go zgubić.

Tyle teorii – na początek zamontowałem go w dolnej części buta – jak na tych zdjęciach:

Potem ze względu na temperaturę zdecydowałem się zamieścić go w górnej części buta, a dokładnie pomiędzy przedostatnią a ostatnią dziurką buta.

Update: Po biegu mogę powiedzieć, że takie umiejscowienie jest wystarczająco bezpieczne. Rozwiązała mi się sznurówka i mimo kilku metrów biegu chip pozostał na miejscu.


Komentarze facebook:

comments

Skomentuj

Poinformuj mnie o nowych komentarzach na e-mail. Możesz także SUBSKRYBOWAĆ ten wpis bez komentowania.