Kalibracja nike+

W tym tygodniu planuję start w Nike Human Race. Ma on w tym roku kryzysową formułę: wyścig jest wirtualny z wykorzystaniem platformy nike+. Nie nastawiam się na pobicie rekordu ustanowionego w biegnij Warszawo, ale kalibracja urządzenia była konieczna. W powyższym biegu różnica byla na poziomie -10% co niekorzystnie odbiłoby się na moim rezultacie.

Planowanie

Wymogiem kalibracji jest wyznaczenie dystansu dłuższego niż 400m. Korzystając z serwisu mapmyrun.com wyznaczyłem długość prostej na ulicy Czorsztyńskiej od Al. Prymasa Tysiąclecia do ul. Deotymy. Wynik 670m – niestety można kalibrować z dokładnością co do 50m. Warto o tym pamiętać.

Technikalia

Kalibracja dotyczy ipod nano 4 generacji na ipod touch/ iphone może się różnić w nazwach opcji. Po kolei:

  1. Podłączyć nadajnik do iPod-a
  2. Wybrać opcję: Nike+iPod/Ustawienia/Czujnik/Kalibruj
  3. Wybrać rodzaj kalibracji Marsz lub Bieg
  4. Wybrać rodzaj odtwarzania muzyki
  5. Nacisnąć środkowy przycisk i rozpocząć marsz lub bieg
  6. Po dobiegnięciu/dojściu do założonego dystansu nacisnąć przycisk środkowy i wybrać opcję Kalibracja zakończona
  7. O sukcesie kalibracji poinformuje nas komunikat

Moja kalibracja

Starałem się te 20m odliczyć, co by dystans był zgodny. Jako, że nie mogłem wpisać go dosłownie. Odległość od ulicy (bo tak pokazuje mapa) wynosiła około 20m. Uruchomienie kalibracji w rękawiczkach jest wręcz niemożliwe – podobnie jak wyłączenie. Trochę zmarzłem przez to. Wystartowałem dynamicznie, do przodu, dużo szybciej niż zwykle. Starałem się utrzymać równe tempo do końca – bez problemu się udało, ale około 100m przed końcem musiałem zdjąć rękawiczki, wyjąć iPod-a z kieszeni i wyłączyć. W chłodne dni to jest jeszcze trudniejsze niż w lato!

Zmierzony dystans: 0.54km zamiast 0.65km różnica nike+ zmierzył mi 83% dystansu. W nosie mokro – trudno przyzwyczaić organizm do zimna.

Powrót szybkim marszem – zajęło mi to o wiele dłużej jak bieganie. Nike+ zmierzył mi 0,57km czyli jest poprawa. Jutro czeka mnie skalibrowany bieg. Nie mogę się doczekać.


Komentarze facebook:

comments

Skomentuj

Poinformuj mnie o nowych komentarzach na e-mail. Możesz także SUBSKRYBOWAĆ ten wpis bez komentowania.