Biegnij Warszawo 2009 – wyniki

Po powrocie z biegu nie byłem w stanie dowiedzieć się jaki miałem wynik. Podobno na stronie firmy realizującej pomiar czasu były dostępne tuż po zakończeniu biegu, ale zostały stamtąd usunięte (!). Ciekawe czy celem było ich cenzurowanie? Oczekiwanie na wyniki potwornie się dłużyło. Wreszcie w prawie dobę po całym wydarzeniu pojawiły się. Nie jako tabela wyników, ale wyszukiwarka…

Wynik okazał się nadspodziewanie dobry – czas 50:47 to mój rekord życiowy to dało 1288 miejsce. Pobiłem samego siebie i wielu znanych. O ile pokonanie Maćka Kurzajewskiego chluby nie przynosi, to już pokonanie byłego dowódcy gromu generała Romana Polko tak :)

Dopiero po wielu negatywnych opiniach ze strony startujących organizator opublikował statystykę biegu. Bieg ukończyło 6705 biegaczy co dało czyli byłem szybszy od ponad 80% biegaczy.

Zanim pojawiły się oficjalne statystyki organizatora pomocna było podsumowanie zamieszczona na tej stronie: http://www.semacom.pl/biegnijwarszawo2009/.

Widać z niej, że amatorzy stanowili niewielki procent, bo przebiegnięcie dystansu poniżej 1h jest trudne bez regularnego treningu. Wiele osób zapewne liczyło na lepszą pogodę i do ostatniej chwili zwlekało z decyzją.

Pozostaje wierzyć, że następnym razem dopisze zarówno pogoda jak i  biegacze a organizator poprawi zgłoszone niedociągnięcia. Będzie to wtedy impreza idealna.

I na koniec certyfikat ukończenia biegu


Komentarze facebook:

comments

Skomentuj

Poinformuj mnie o nowych komentarzach na e-mail. Możesz także SUBSKRYBOWAĆ ten wpis bez komentowania.