Weź tabletkę czyli jak pozbyć się bólu w sporcie

Ostatnio miałem więcej wolnego czasu, więc również dłużej mogłem oglądać telewizję i reklamy. Jedna z nich spowodowała moje duże zniesmaczenie. Chodzi o środek znany na rynku – APAP.

Co wychodzi z połączenia sportu, środka przeciwbólowego i reklamy?

Przypatrzmy się uważnie. Dwie koleżanki grają w squasha. Bawią się świetnie, ale w pewnym momencie brunetka nie odbija piłki i trzyma się za plecy. Blondynka spieszy jej z pomocą – właśnie na takie okazje ma nowy APAP Extra. Niezbędnik w treningu, jak strój i ręcznik. Jedyną obawą brunetki jest czy zadziała wystarczająco szybko, żeby dokończyć zabawę. Po chwili prezentacji zalet produktu widzimy uśmiechnięte koleżanki, zwycięża brunetka. Pokonała ból i koleżankę.  Kolejne ujęcie na radośnie wybiegające z siłowni kobiety.

Co z tej reklamy wynika? Ból jest niepotrzebnym sygnałem wysyłanym przez nasz organizm. Jest zbędny, więc jak Ci się przytrafi miej przy sobie tabletkę. Silną i działającą błyskawicznie. Pozbądź się go natychmiast i bez zastanowienia! Ciesz się życiem.

Moim zdaniem połączenie środków przeciwbólowych i sportu to jedna z najbardziej niebezpiecznych mieszanek. Nasze ciało reaguje na wysiłek na wiele różnych sposobów: zaczerwienieniem,  napięciem,  wydzielaniem potu i BÓLEM. To naturalny sygnał, który informuje, że coś dzieje się z naszym ciałem. Zwykle jest on ostrzeżeniem, że za chwilę może stać się coś poważniejszego. Ból powinien skłaniać do zastanowienia co się dzieje nie tak z naszym ciałem, zachęcać do szukania błędów w technice, planie treningowym. Jeśli tego nie zrobimy urazy i kontuzje nas nie ominą.

Znajduję wiele innych sytuacji kiedy tabletka przeciwbólowa może pomóc, ale w sporcie jest to moim zdaniem niebezpieczne.


Komentarze facebook:

comments

to “Weź tabletkę czyli jak pozbyć się bólu w sporcie”

Skomentuj

Poinformuj mnie o nowych komentarzach na e-mail. Możesz także SUBSKRYBOWAĆ ten wpis bez komentowania.