Trasa biegowa Zambrów

Będąc w rodzinnym Zambrowie po raz pierwszy mam okazję do wytyczenia nowej trasy biegowej. Szukając miejsca do biegania staram się na dłuższych dystansach planować ją tak, aby przebiec nie więcej jak 4 okrążenia niedaleko od miejsca zamieszkania. Liczba okrążeń wynika z trzech spraw: po pierwsze większa ich ilość męczy i tracę wtedy ochotę do biegania i liczenia kółek, po drugie pozwala zaplanować punkty nawadniania (biorę butelkę napoju izotonicznego i kładę ją rozpoczętą w trawie), a po trzecie na wypadek urazu mam bliżej do domu.

trasa_biegowa_zambrów_wądołki

Trasa biegnie przez ulice: Lipową, Wądołkowską, Targową, Aleją Wojska Polskiego i Ogrodową i jest lekko pofalowana. Mamy tu kilka długich, ale niezbyt stromych podbiegów i zbiegów. Jeśli chodzi o nawierzchnie to mamy pełen przegląd: asfalt (głównie), kostka brukowa, drogi nieutwardzone.

Update:

Dystans wskazany przez mapę 6,3 km w praktyce nike+ odmierzyło mi 5,7 km. Chyba muszę skalibrować urządzenie bo 10% na takim dystansie robi różnice. Dziwne, że wcześniej nie zauważyłem tej rozbieżności.


Komentarze facebook:

comments

Skomentuj

Poinformuj mnie o nowych komentarzach na e-mail. Możesz także SUBSKRYBOWAĆ ten wpis bez komentowania.